דיוק שוויצרי משוויצריה

רוביס הוא היצרן המוביל בעולם של פינצטות מדויקות בתחום הרפואי, ליישומי מעבדה באלקטרוניקה, תעשיית השעונים הקוסמטיקה ועולם הביוטי
הפינצטות הראשונות יוצרו כדי לשבץ אבני רובי. מאז, רוביס הפך לשם נרדף לאיכות שוויצרית.

"עידן היוקרה השטחית והרגעית חלף. כיום יש רמת יוקרה חדשה המתמקדת בערך. אני קוראת לזה יוקרה אמיתית". "פידס בלדסברגר" – הבעלים של המפעל רוביס שבשוויץ

המוצרים

רוביס מייצרים פינצטות מדויקות מזה יותר מ-70 שנה. בהתחלה, הפינצטות שימשו בעיקר לתעשיית השעונים השוויצרית. אך ורק בפינצטות מדויקות במיוחד וברמה גבוהה איפשרו לבצע את הפעולות המכניות העדינות במוצרים של יצרנים ידועים כמו Patek Philippe , קרטייה או רולקס. כיום ניתן למצוא את אותה רמת דיוק ואיכות בפינצטות קוסמטיות. קסם המוצר טמון בפרטים הקטנים. אין קיצורי דרך. הכל נבדק בקפידה רבה.

אודות החברה

יוקרה מבפנים
תם עידן היוקרה השטחית וימי ההגזמה. במקום זאת, כיום יש יוקרה חדשה המתמקדת בערך. אני קוראת לזה יוקרה אמיתית. אנשים רוצים דברים שאינם מנופחים יותר מערכם האמיתי. זוהי יוקרה שקטה, ללא קיצורי דרך ורעשים מיותרים. כך אני רואה את הפינצטות שלנו: בגלל שהן הטובות ביותר. עד הפרט הקטן ביותר, ללא פשרה על החומר ואיכות העבודה, בעיצוב על-זמני המתרחק ממלכודות האופנות המתחלפות. אני רואה בכך חזרה לערך האמיתי של יוקרה. הצוות שלנו מחויב לשלמות, לחינניות היצירתיות, ולאומנות, במטרה ליצור מוצר שמשמר את ערכו לזמן רב. המהנדסים שלנו מחויבים לטכנולוגיה חדשנית.
היסטורית החברה

רוביס מייצרת פינצטות מדויקות מזה יותר מ-70 שנה. בהתחלה, הפינצטות שימשו אך ורק בתעשיית השעונים השוויצרית. רק פינצטות עם רמת הדיוק והאיכות הגבוהה ביותר התאימו לפעולות המכניות העדינות הנדרשות בהרכבת המוצרים של יצרנים ידועי שם כמו Patek Philippe, קרטייה או רולקס. כך נוצרה מסורת האומנות של רוביס, המתאפיינת בתחושה ברורה של דיוק ויופי בעיצוב אשר אפיינו תמיד את יצרני השעונים השוויצרים.

רוביס הפכה במהירות למובילה בשוק. הפינצטות שלה לא מיועדות רק לתעשיית השעונים, אלא גם ליישומים תובעניים אחרים בתחום האלקטרוניקה והמיקרואלקטרוניקה, רובוטיקה, טלקומוניקציה, תיירות חלל, מחקר, ביוגנטיקה, פרמצבטיקה, מעבדות, ניתוחים, מיקרוסקופיה, כימיה, רפואה, ביולוגיה ומיקרוביולוגיה. חברות עולמיות כמו מוטורולה, ג’נרל אלקטריק, סימנס, טושיבה, היולט פקרד ומוסדות מחקר מוכרים כמו מכון Fraunhofer ואוניברסיטת ציריך עובדים עם פינצטות רוביס מזה שנים רבות.

הניסיון והדיוק השוויצרים המוכחים הם הבסיס לאיכות הייחודית של מוצרינו. אנחנו משקיעים רבות במחקר ופיתוח של חומרים חדשים, שימוש בטכנולוגיות חדשניות ועיצוב פונקציונלי. יש לנו את כל היכולות ההנדסיות בחברה, ואנחנו יכולים לבצע את הייצור תוך שמירה על קשר צמוד עם הלקוחות. מחלקת יצירת התבניות שלנו מאפשרת לנו לממש בקשות לעיצובים מיוחדים במהירות ובאמינות.

אנו רואים חשיבות עליונה בקשר האישי עם הלקוחות והספקים שלנו.
עבודת צוות הייתה ועודנה אחד מעקרונות הבסיס בפילוסופית החברה שלנו.
זהות החברה עוברת כחוט השני בכל התחומים בהם אנו פועלים. זהות זו כוללת את המוצרים ואת תרבות החברה, וכן את הסביבה היומיומית ומקום העבודה שלנו. שטח המשרדים הנרחב מתאפיין בקו נקי ובחומרים מודרניים. יש הקבלה רבה בין המוצרים של רוביס ובין הארכיטקטורה הזו. ההקבלה הזו מתבטאת בעיצוב מעשי המבוסס על מינימום צורות וחומרים, ובתהליכים מחושבים היטב. התוצאה היא פשטות מרתקת.

 

 

 

 

 

פרסים

המוצרים של רוביס מעוצבים לאור פילוסופית הבאוהוס,לפיה שימושיות ואסתטיות מתמזגים באחידות הרמונית באובייקטים יומיומיים. גישת השוק העכשווית הזו הביאה להצלחה ולהכרה בעולם כולו.פשטות היא המפתח לאלגנטיות ייחודית.

 

 

 

 

 

הייצור

כל המוצרים שלנו מיוצרים ביד מפלדה איכותית, על פי כל כללי המלאכה המסורתית. המוצרים נבדקים שוב ושוב, כך שאף מוצר לא עוזב את שערי המפעל אם הוא לא עומד בדרישות המחמירות ביותר. זוהי השאיפה לשלמות שניתן לחוש בכל אחד ממוצרינו, וגם בפינצטות שניתן להחזיק ביד. כמו בחממה המוחזקת בתנאים מיטביים, אנו מנסים ליצור אקלים בו כל עובד יכול לעשות את המיטב ולעבוד ביצירתיות מירבית, כדי ליצור מוצרים באיכות יוצאת דופן. לאנשים העובדים איתנו יש את הידע והניסיון המאפשרים להם להשיג מצוינות בתחום. הם מהירים ויעילים בכל עניין, אך כשנדרש טיפול זהיר במיוחד, הם לוקחים את הזמן, כמו למשל בגימור הידני של קצה הפינצטה. מתוך השאיפה שלנו לאיכות, אנו משמרים את האומנות השוויצרית, ובאותה עת מנסים לשלב זאת עם טכנולוגיה מודרנית. בעלי המלאכה שלנו נושאים עמם את הכלים החשובים ביותר שלהם עמם ביום ובלילה: הידיים שלהם.

 

 

 

מידע טכני

חומר הגלם: פלדת אלחלד / נירוסטה באיכות יוצאת דופן.
כל פינצטה מיוצרת ונבדקת בנפרד כדי להבטיח איכות שוויצרית מעולה. כל החלקים עשויים מפלדה כירורגית עמידה בפני חומצות. לכן אפשר לחטא אותן בחומצות ולנקות אותן באוטוקלב. הודות לאיכות הפלדה ולצורה המושלמת והארגונומית, הפינצטות לא נחלשות והן שומרות על הגמישות והמתיחות שלהן למשך שנים, ובכך מאפשרות לעבוד בקלות ומונעות עייפות של הידיים. שנות הניסיון הרבות שלנו והאומנות המסורתית שאנו עובדים על פיה אפשרו לנו להביא את הידע הטכני והיישומים העדכניים ביותר לכדי שלמות.

תהליך הייצור, עם הטכנולוגיות העדכניות ביותר, מעולם לא היה חשוב, מורכב ומרתק כפי שהוא כיום. האיכות של מוצרי רוביס היא התוצאה של השילובים הבאים: טכנולוגיה ברמה הגבוהה ביותר, ידע טכני, שיפור מתמשך של תהליכי הייצור, מיכון להפחתת עלויות, הנדסה קפדנית משולבת עם אומנות מסורתית, עשרות שנות ניסיון, שימוש בחומרי הגלם הטובים ביותר, שימוש בחומרים עדכניים, יישום של עיצוב תעשייתי וסגנון אקסלוסיבי. כל הגורמים האלה הופכים את רוביס לחברה הייחודית שהיא הפכה להיות.

מיוצר בשוויץ
יש מעט מאד דברים שבאמת חשובים לעם השוויצרי, וניתן להרגיש זאת במוצרינו: דיוק. זוהי שאיפה אופיינית של השוויצרים לבצע כל דבר ברמת הדיוק הגבוהה ביותר, עד לפרט הקטן ביותר, בפרפקציוניזם, מבלי לוותר על שום פרט, עד שמגיעים בדיוק למצב הרצוי. זה פשוט טבוע בנו. אולי פיתחנו את השאיפה הזו בגלל שהחורפים בכפרים ההרריים הרחוקים היו כה ארוכים, והיינו צריכים להעסיק את עצמנו במשהו. זה מתבטא גם בתנועות העדינות ביותר. מאחר ואין לנו חומרי גלם אחרים מלבד עצמנו, אנו רואים חשיבות רבה בייצור של מוצרים המחזיקים זמן רב, ובאופן אידיאלי לזמן ארוך ככל הניתן, כדי שניתן יהיה להעביר אותם מדור לדור. כך אנו בונים את הבתים, הסכינים, השעונים, התיקים והפינצטות שלנו. ולכן אנו סולדים מקישוטים מיותרים, ונצמדים לצורות נקיות, על-זמניות, ישרות ופונקציונליות.
פידס בלדסברגר
פידס בלדסברגר היא למעשה היסטוריונית של אומנות. כשהיא השלימה את לימודיה, היא למדה במכון האמריקה לגמולוגיה (GIA) בלוס אנג'לס. תחילה, היא עבדה עבור סוכן בבורסת היהלומים באנטוורפן, ומאוחר יותר היא ייבאה אבני חן יקרות-ערך מהודו לשוויץ; שילוב של היפה והמעשי, עם מידה ניכרת של אומץ ונועזות – תבנית שחוזרת על עצמה בחייה שוב ושוב.

לאחר מות אביה, פידס בלדסברגר התפנתה לטפל בחלקה בירושה, חברת הפינצטות הקטנה רוביס מסטביו. היא הגיעה לראשונה לסטביו ב-1984, והבינה במהרה שרוביס ראתה ימים טובים יותר. לכן היא החליטה לנהל את החברה בעצמה. בתשוקה ומסירות, היא החלה לעשות אלפי דברים שהיא מעולם לא ניסתה קודם לכן; תוך זמן קצר, היא הייתה צריכה להקים מחלקת מכירות ושיווק, להשיג לקוחות חדשים, לפתח מוצרים חדשים, לשפר את יעילות החברה, לבנות מפעל חדש ולמצוא שווקים חדשים.

היא זיהתה במהירות קבוצת מטרה שהוזנחה עד אותה עת; נשים. באותה עת, לא היו פינצטות איכותיות במגזר הקוסמטיקה. הידע הטכני של החברה איפשר לה להשיק מוצר שסוף סוף נתן מענה למה שנשים חיפשו. פלדה, החומר התעשייתי הקשה הזה, עם מגע נשי ודיוק, הפך לגורם מרכזי בעולם הקוסמטיקה והביוטי.
פידס בלדסברגר עיצבה את הפינצטות הקוסמטיות הראשונות של רוביס בעיצוב קלאסי, יפהפה ועל זמני. פשוט וללא יומרות. היא חשבה שאנשים יבחרו בפריטים יומיומיים שהם אטרקטיביים ומעשיים באותה עת. היא יצרה סמל עיצובי, נסעה בכל העולם כדי להציג את הפינצטות שלה, והצליחה להפוך חברה שוקעת ליצרנית מצליחה בעולם של פינצטות מדויקות. כיום, שנים לאחר מכן, הפינצטות הקוסמטיות של רוביס נחשבות "לטובות ביותר" (ווג) ו-"לפרארי של הפינצטות הקוסמטיות" (בובי בראון).

פידס בלדסברגר הפכה יצרן קטן למותג בינלאומי. מבין ההישגים הרבים שלה, היא נבחרה ליזמית השנה (Veuve Clicquot 1988 / Ernst & Young 2001) פעמיים. אפשר לייחס את הצלחתה הרבה לתמהיל המיוחד שלה: השאיפה שלה לדברים יפים, הנטייה השוויצרית הטבעית שלה למעשיות, מידה לא מועטה של אומץ, וקורט הרפתקנות.

מדוע רוביס?

רוביס פותרים את כל בעיותיך אין שיערה העומדת בפני הפינצטה של רוביס הקצוות נסגרים באופן מדויק ומושלם פלדת כירורגית לא מחלידה המאפשרת חיטוי מיוצר בשוויץ רוביס, פינצטה ללא מתחרים.

חומר הפינצטה-

הפינצטה עשויה מפלדת כירורגית, אלחלד, ברמת איכות גבוהה, המבטיחה גמישות רבה לשנים רבות. כדי למנוע נזק לציפוי, אסור לנקות את המוצר עם חומרים כימיים אגרסיביים או לחטא אותו באוטוקלב.

מיוצר במפעל שלנו בשוויץ, על פי תקני האיכות המחמירים ביותר, ובשיטות מסורתיות ייחודיות. הפינצטה של רוביס היא התוצאה של 45 צעדי ייצור, עם מספר שלבי בקרה במהלך הייצור ובשלב הסופי, באמצעות זכוכית מגדלת. אף פינצטה לא עוזבת את המפעל מבלי לעבור בקרות איכות מחמירות. איננו מאפשרים אף שריטה או אי דיוק בחומר או בפני השטח. רוביס מייצרת פינצטות מדויקות כבר עשרות שנים. הפינצטה הראשונה יוצרה לצורך הרכבה של שעונים שוויצרים מפורסמים כמו רולקס, Patek Philippe ומותגי שעונים יוקרתיים אחרים. אותה רמת דיוק ואותו ידע מומחה מיושמים גם בפינצטה הקוסמטית שלנו. 

קצה הפינצטה –

פינצטה מדויקת עם קצה מלוכסן הפותרת את כל הבעיות! לעיצוב מושלם של הגבות. מאפשרת להרחיק במהירות ובקלות שיערות מיותרות. הקצה המלוכסן מגיע בקלות לכל פינה. עיצוב החלק הפנימי של הפינצטה מאפשר לאחוז בשערה ולהוציא אותה מהשורש, כדי לעכב את צמיחת השערה מחדש. הפינצטה המלוכסנת הזו מאפשרת להחזיק גם את השערות הדקות ביותר, וגם את ההתחלה של צמיחה חדשה. הארגונומיה המושלמת מבטיחה אחיזה נוחה. ההשקעה בפינצטה המיוחדת הזו משתלמת. היא עמידה ומחזיקה זמן רב, ולפיכך היא ידידותית לסביבה.